dobry psycholog warszawa psychoterapia warszawa terapia małżeńska warszawa dobry psycholog warszawa dobry psycholog warszawa gabinet psychologiczny warszawa psycholog online dobry psycholog warszawa

opis

Szukasz dobrego psychologa w Warszawie?
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA zaprasza osoby poszukujące profesjonalnej pomocy psychologicznej dla siebie i swoich bliskich, doświadczające trudności w sferze osobistej i emocjonalnej, a także w obszarze relacji interpersonalnych. Z profesjonalnej pomocy psychologicznej warto skorzystać, jeśli przeżywasz trudne emocje i nie radzisz sobie z nimi, doświadczasz wahań nastroju, chcesz lepiej zrozumieć siebie i poznać źródło swoich trudności, krępuje Cię brak asertywności lub nieśmiałość, dokucza Ci stres i nadmierne napięcie, masz trudność w zbudowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, odczuwasz samotność, w kontaktach z bliskimi osobami pojawiły się konflikty, oddalenie się lub nieporozumienia. Psycholog będzie pomocny również wtedy, gdy znajdujesz się na życiowym zakręcie i przeżywasz kryzys, nie wiesz jak podjąć ważną decyzję, przeżywasz żałobę po stracie bliskiej osoby, a także jeśli Ty albo bliska Ci osoba borykacie się z problemem uzależnienia lub współuzależnienia.
Zapraszam!

środa, 12 kwietnia 2017

Przeszłość czyni nas tym, kim jesteśmyWiele osób chciałoby wymazać ze swojej przeszłości niektóre wydarzenia, czy wręcz całe okresy - te, które wiążą się z trudnymi, bolesnymi wspomnieniami. Wymazać, zapomnieć, w magiczny sposób sprawić, aby się nigdy nie wydarzyły. Macie takie wydarzenia, o których wolelibyście zapomnieć? Wolelibyście, aby nigdy się nie wydarzyły?

Psycholog Warszawa zachęca do zaakceptowania swojej przeszłości

Na szczęście (?) jest to niemożliwe. Nie ma takich czarów, które zmontowałyby z naszej przeszłości inny scenariusz. Przeszłość już się zdarzyła, była taka jaka była i nie mamy na nią wpływu. Owszem, podczas psychoterapii można pracować nad zmianą postrzegania swojej przeszłości, zmianą jej przeżywania. Ale żadna terapia nie polega na zapominaniu, bo mechanizm wyparcia na dłuższą metę może się okazać zbyt wyczerpujący, wymagający zbyt wiele energii. Terapia polega raczej na innym rozłożeniu akcentów, innym spojrzeniu na to, co było ważne i nas ukształtowało.

Bo przeszłość jest tym, co nas kształtuje. Możemy patrzeć na nią jak na obciążenie, ogon, który się za nami ciągnie i spowalnia w rozwoju, stanowiąc przeszkodę w realizacji swoich marzeń. A można też spojrzeć na nią jak na skarb, szkatułkę z wydarzeniami złymi i dobrymi, a także takimi, które trudno jednoznacznie ocenić (tak bywa wbrew pozorom dość często, a na dodatek ta ocena zmienia się na różnych etapach życia). Stamtąd biorą się nasze umiejętności, zdolność radzenia sobie z życiowymi sztormami i doświadczenie w pokonywaniu przeszkód.

Przeszłość to coś, co czyni nas unikalnymi jednostkami, z absolutnie indywidualną historią. Gdyby powyjmować z niej to, co nie pasuje, to co postrzegamy dziś jako trudne chwile, mogłoby się okazać, że pozbywamy się czegoś tak naprawdę cennego. Czegoś, co uczyniło nas takimi, jak jesteśmy. Warto sobie powiedzieć: to też ja! Gdyby nie spotkały mnie te wszystkie sytuacje, byłbym dziś innym człowiekiem. Lepszym? Gorszym? Nie wiadomo, ale na pewno innym.

Dlatego dobry psycholog Warszawa zachęca raczej do zaakceptowania swojej przeszłości, pogodzenia się z nią, bo może ona stanowić ważne źródło siły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blog

Etykiety

abcZdrowie adolescencja akceptacja aktualności altruizm Amelia Erhard Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Antoine de Saint-Exupéry artykuły asertywność Asimov autorytet Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Bennewicz Bettelheim bezpieczeństwo Brian Patten Budda bycie sobą Campbell Čapek Castaneda ciało cierpienie cierpliwość Clarissa Pinkola Estes cytaty Czabała Czubaszek David Lloyd George David Wallin de Mello decyzja depresja dezyderata dobro dobry psycholog warszawa dojrzałość dojrzewanie Dolan dopalacze dowcipy psychologiczne droga Durst działanie Dzień Kobiet egoizm Eichelberger Elif Shafak Elizabeth Kübler - Ross Emma Goldman emocje Eric Hoffer erotyzm Erskine Ferguson filmy Frank Herbert Frankl Freud Fromm Ghandi Goethe grupa grupa dla uzależnionych H. Jackson Brown Harold Taylor Hellinger Hemingway Hermann Hesse hierarchia wartości homofobia humor John E. Southard John Maxwell Joplin Jung Karol Juliusz Weber Katarzyna Miller kobieta Kołakowski komunikacja konformizm Konfucjusz ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski Lao Tse Leo Christopher lęk Loesje Magdalena Tulli Mandela Marvin Gaye marzenia maska matka Max Ehrmann mądrość mechanizmy obronne Melody Beattie milczenie Milgram miłość modlitwa Mrożek nadzieja Nancy McWilliams nawyki Neale Donald Walsch nieświadomość niezależność oddech odpowiedzialność odwaga optymizm Osborne osobowość Perls poczucie wartości porada na poniedziałek porady online posłuszeństwo pośpiech pożegnanie praca Pratchett Proust przeszłość przyjaźń przypowieść psycholog warszawa psychologia społeczna psychoterapia warszawa pytania radość Ray Bradbury Redmoon refleksja Regina Brett relacja terapeutyczna relacje Rogers Rohn Rollo May rozwój równowaga Ryszard Kapuściński samotność Santorski sens siła smutek spokój spotkanie stres Stuart Wilde subkultura superwizja szczęście Szymborska świadomość talent Thich Nhat Hanh tolerancja Tołstoj Torsten Krol tożsamość trzyczęściowy garnitur twórczość uzależnienia w mediach wartości wiedza wierność wolność wsparcie wybaczenie wybór wytrwałość Yalom zaufanie zdrowie psychiczne zdrowy egoizm Zimbardo złość zmiana zrozumienie związek życie życzenia