dobry psycholog warszawa - profesjonalna pomoc psychologiczna
dobry psycholog warszawa - profesjonalna pomoc psychologiczna

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czym zajmuje się Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA?
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA to prywatny gabinet psychologiczny w Warszawie, zajmujący się profesjonalną pomocą psychologiczną dla osób dorosłych.
Działa od 1 lutego 2014 roku.

Gabinet prowadzi Elżbieta Grabarczyk - psycholog, terapeuta, mediator i specjalista terapii uzależnień.
Jeśli szukasz dobrego psychologa w Warszawie, dowiedz się więcej i skorzystaj z oferty.

2. Gdzie znajdę więcej informacji na temat Pracowni SALAMANDRA i jej właścicielki?
Więcej informacji znajdziesz w zakładkach:
O mnie
Doświadczenie zawodowe
Wybrane szkolenia zawodowe

3. Z jakimi trudnościami mogę zwrócić się o pomoc do psychologa?
Do skorzystania z pomocy psychologicznej zapraszam osoby doświadczające trudności w sferze osobistej i emocjonalnej, a także w obszarze relacji interpersonalnych oraz w sferze zawodowej.

Z profesjonalnej pomocy psychologicznej warto skorzystać, jeśli przeżywasz trudne emocje i nie radzisz sobie z nimi, doświadczasz wahań nastroju, chcesz lepiej zrozumieć siebie i poznać źródło swoich trudności, krępuje Cię brak asertywności lub nieśmiałość, dokucza Ci stres i nadmierne napięcie, masz trudność w zbudowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, odczuwasz samotność, doświadczasz problemów w kontaktach z bliskimi osobami (konflikty, oddalenie się, nieporozumienia). Dobry psycholog Warszawa będzie pomocny również  wtedy, gdy znajdujesz się na życiowym zakręcie i przeżywasz aktualny kryzys, nie wiesz jak podjąć ważną decyzję, przeżywasz żałobę po stracie bliskiej osoby, a także jeśli Ty albo bliska Ci osoba borykacie się z problemem uzależnienia lub współuzależnienia.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce Obszary pomocy

4. Jakie formy pomocy oferuje Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA?
W Pracowni Salamandra możesz skorzystać z dwóch form pomocy psychologicznej:

5. Czy usługi psychologiczne oferowane przez Pracownię SALAMANDRA są odpłatne?
Tak. Pracownia SALAMANDRA to prywatny gabinet świadczący pomoc psychologiczną na zasadach komercyjnych.

Ceny poszczególnych usług znajdziesz w zakładce Cenniki i płatności
W indywidualnych sytuacjach istnieje możliwość negocjacji cen.
Zachęcam również do skorzystania z abonamentów terapeutycznych oraz regularnego sprawdzania zakładki Promocje.

6. Dlaczego muszę za to płacić? Czy nie możemy po prostu porozmawiać?
Jestem psychologiem i świadczenie usług psychologicznych to moja praca, więc otrzymuję za nią wynagrodzenie.

Konsultacja psychologiczna, porada czy pomoc psychologiczna (również on-line) nie są zwykłymi rozmowami. Wymagają od psychologa sporego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy oraz odpowiedzialności za sposób i treść rozmowy. Zobowiązują również do zachowania zasady poufności.

Luźna rozmowa, podczas której nie stajesz się moim klientem/pacjentem, toczy się według innych reguł. Dlatego sformalizowanie kontaktu poprzez zamówienie porady służy również ochronie Twojej prywatności.

7. Jak umówić się na wizytę w gabinecie?
Pierwsza wizyta to konsultacja psychologiczna. Można się na nią umówić telefonicznie lub przez e-mail (w wiadomości opisz swoją aktualną sytuację i problem, na temat którego chcesz porozmawiać. Otrzymasz ode mnie odpowiedź z proponowanymi terminami spotkania).

Numer telefonu i e-mail znajdziesz w zakładce Kontakt

UWAGA: kiedy prowadzę sesję, nie odbieram telefonów. Zawsze oddzwaniam - zwykle po 21.00 lub zaraz następnego dnia. Można też wysłać sms lub mail.

Sprawdź dostępne terminy w TERMINARZU WIZYT - >

Po ustaleniu terminu spotkamy się w gabinecie. Możesz go obejrzeć przed wizytą. Zapraszam do zakładki Galeria zdjęć gabinetu

Gabinet mieści się w Warszawie (Stara Ochota) przy ul. Baśniowej 3 lok. 10 (parter).
Sprawdź na mapie ->

8. Czy można odwołać umówioną wizytę?
Tak, jest taka możliwość. Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć na umówioną wizytę, możesz odwołać ją telefonicznie, przez wiadomość e-mail lub wiadomość wysłaną na profilu Pracowni SALAMANDRA na portalu Facebook.

UWAGA! Wizyty można odwoływać najpóźniej do 24 godzin przed umówioną godziną spotkania.
Wizyta nieodwołana lub odwołana po tym terminie traktowana jest jako pełnopłatna. Płatność za nią należy uiścić przed następnym spotkaniem. Wynika to z faktu, że umawiając się na wizytę, rezerwujesz mój czas: przyjeżdżam do gabinetu i czekam na Ciebie. Jeśli nie odwołasz jej z wyprzedzeniem, nie mam możliwości zagospodarowania go w inny sposób.

Zastrzegam sobie możliwość zerwania współpracy z osobami, które regularnie (2 razy pod rząd) nie pojawiają się na sesjach, nie odwołując spotkania.

Jeśli chcesz odwołać wizytę, a dokonałeś już płatności przelewem internetowym lub przez system DotPay, pieniądze zostaną zwrócone na podane przez Ciebie konto. Możesz również zaznaczyć, że chcesz je przeznaczyć na wizytę umówioną w innym terminie.

9. Jak zamówić i opłacić poradę on-line?
Możesz zamówić poradę on-line przez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej Pracowni w zakładce Pomoc psychologiczna on-line lub na profilu Pracowni SALAMANDRA na portalu Facebook

10. Ile zwykle trwa psychoterapia?
To jedno z najtrudniejszych pytań z jakimi spotyka się każdy psycholog prowadzący terapię. Jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od rodzaju i głębokości problemu oraz sytuacji osoby zgłaszającej się po pomoc psychologiczną. Dobrze jest jednak ustalić jakiś termin, bo zwiększa to skuteczność terapii. Po wstępnej konsultacji i kilku sesjach próbnych umawiam się z moimi pacjentami na przewidywalny czas trwania terapii, zazwyczaj najkrócej na 3 miesiące, po których oceniamy efekty i naszą współpracę. Zwykle jednak terapia indywidualna trwa około 1 - 1,5 roku lub dłużej.

11. Jak mogę się skontaktować z Pracownią SALAMANDRA?
Możesz skorzystać z informacji podanych w zakładce Kontakt

UWAGA: kiedy prowadzę sesję, nie odbieram telefonów. Zawsze oddzwaniam - zwykle po 21.00, po zakończeniu pracy w gabinecie lub zaraz następnego dnia.

12. Gdzie jeszcze w sieci mogę znaleźć Pracownię SALAMANDRA?
Poza stroną internetową Pracownię SALAMANDRA można znaleźć również:
Szukasz dobrego psychologa w Warszawie?
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA zaprasza osoby poszukujące profesjonalnej pomocy psychologicznej dla siebie i swoich bliskich, doświadczające trudności w sferze osobistej i emocjonalnej, a także w obszarze relacji interpersonalnych. Z profesjonalnej pomocy psychologicznej w formie psychoterapii indywidualnej warto skorzystać, jeśli przeżywasz trudne emocje i nie radzisz sobie z nimi, doświadczasz wahań nastroju, chcesz lepiej zrozumieć siebie i poznać źródło swoich trudności, krępuje Cię brak asertywności lub nieśmiałość, dokucza Ci stres i nadmierne napięcie, masz trudność w zbudowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi lub odczuwasz samotność. Terapia dla par jest przydatna, gdy w kontaktach z bliskimi osobami pojawiły się konflikty, oddalenie się lub nieporozumienia. Psycholog Warszawa będzie pomocny również wtedy, gdy znajdujesz się na życiowym zakręcie i przeżywasz kryzys, nie wiesz jak podjąć ważną decyzję, przeżywasz żałobę po stracie bliskiej osoby, a także jeśli Ty albo bliska Ci osoba borykacie się z problemem uzależnienia lub współuzależnienia. Możesz skorzystać też z pomocy psychologicznej on-line.
Dobry psycholog Warszawa zaprasza.


Obowiązek informacyjny wynikający z RODO - kliknij, aby dowiedzieć się więcej ->

Tematy

abcZdrowie adolescencja akceptacja aktualności Albert Ellis Aldous Huxley Alec Guinness altruizm Amelia Erhard Anais Nin Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Anthony Robbins Antoine de Saint-Exupéry artykuły asertywność Asimov autorytet Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Benjamin Button Bennewicz Bettelheim bezpieczeństwo błąd poznawczy Brian Patten Brian Tracy Budda buddyzm bycie sobą Camilla Läckberg Campbell Čapek Castaneda cel ciało cierpienie cierpliwość Clarissa Pinkola Estes cytaty Czabała czekanie Czubaszek Dalajlama David Lloyd George David Wallin de Mello decyzja depresja dezyderata dieta dobro dobry psycholog warszawa dojrzałość dojrzewanie Dolan dopalacze Dorota Hołówka Doug King dowcipy psychologiczne droga Durst działanie Dzień Kobiet dzień otwarty z dietetyką Edmund Burke egoizm Eichelberger Eleanor Roosevelt Elif Shafak Elizabeth Gilbert Elizabeth Kübler - Ross Emil Cioran Emma Goldman emocje empatia Epikur Eric Hoffer erotyzm Erskine Ewa Trzebińska Ferguson filmy Frank Herbert Frankl Freud Fromm Ghandi Goethe Gordon Allport grupa grupa dla uzależnionych H. Jackson Brown Harold Taylor Hellinger Hemingway Herbert Bayard Swope Hermann Hesse hierarchia wartości homofobia humor Janusz Korczak John E. Southard John Maxwell Joplin Jorge Bucay Judy Garland Julius Caesar Watts Jung Karol Juliusz Weber Kartezjusz Katarzyna Miller kobieta Kołakowski komunikacja konformizm Konfucjusz ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski Lao Tzu Leo Christopher lęk Loesje logika Louis L. Hay Magdalena Tulli Mandela manipulacja Marcin Szczygielski Margaret Lee Runbeck Mark Manson Mark Twain Marvin Gaye Mary Robinson marzenia maska matka Max Ehrmann mądrość mechanizmy obronne Melody Beattie Michael Yapko Michel de Montaigne Milan Kundera milczenie Milgram Milton H. Erickson miłość mistrz Yoda modlitwa motywacja Mrożek nadzieja Nancy McWilliams Napoleon Hill Nathaniel Branden nawyki Neale Donald Walsch nienawiść nieświadomość niezależność Noni Höfner oddech odpowiedzialność odwaga Ole Nydahl optymizm Osborne osobowość otwartość Pablo Neruda pasja Pema Chödrön perfekcjonizm Perls poczucie wartości porada na poniedziałek porady online posłuszeństwo pośpiech pożegnanie praca Pratchett prawa człowieka pregoreksja Proust przemoc przeszłość przyjaźń przypowieść przyszłość psycholog Kraków psycholog warszawa psychologia społeczna psychopatia psychoterapia Kraków psychoterapia warszawa pytania pytania kartezjańskie racjonalność radość Ray Bradbury Redmoon refleksja Regina Brett relacja terapeutyczna relacje relaks religia Renata Arendt-Dziurdzikowska Robert D. Hare Rogers Rohn Rollo May rozwój równowaga Ryszard Kapuściński samotność Santorski sen sens Shannon L. Alder siła smutek Sonia Choquette spokój spotkanie Stephen Hawking Stephen King stres Stuart Wilde subkultura sukces superwizja szczęście Szymborska śmierć świadomość święta talent Tammy Cravit Tao Porchon Lynch teraz Theodore Rubin Thich Nhat Hanh Thomas Dewar tolerancja Tołstoj Torsten Krol tożsamość trzyczęściowy garnitur twórczość uważność uzależnienia Voltaire w mediach wartości wewnętrzne dziecko wiedza wierność wiersz Wiesław Myśliwski William Arthur Ward Winston Churchill wolność wsparcie wybaczenie wybór wytrwałość Yalom zachwyt zaufanie zdrowie psychiczne zdrowy egoizm zdrowy styl życia zdumienie Ziemia Zimbardo zło złość zmiana zrozumienie związek życie życzenia życzliwość

Inspiracje

Pratchett Yalom Milton H. Erickson Frankl Kołakowski Lao Tzu Perls Ryszard Kapuściński Szymborska Camilla Läckberg Clarissa Pinkola Estes Dalajlama Edmund Burke Eichelberger Epikur Ewa Trzebińska Fromm Hermann Hesse John Maxwell Jung Konfucjusz Nancy McWilliams Santorski Tołstoj Zimbardo de Mello Čapek Albert Ellis Aldous Huxley Alec Guinness Amelia Erhard Anais Nin Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Anthony Robbins Antoine de Saint-Exupéry Asimov Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Benjamin Button Bennewicz Bettelheim Brian Patten Brian Tracy Budda Campbell Castaneda Czabała Czubaszek David Lloyd George David Wallin Dolan Dorota Hołówka Doug King Durst Eleanor Roosevelt Elif Shafak Elizabeth Gilbert Elizabeth Kübler - Ross Emil Cioran Emma Goldman Eric Hoffer Erskine Ferguson Frank Herbert Freud Ghandi Goethe H. Jackson Brown Harold Taylor Hellinger Hemingway Herbert Bayard Swope Janusz Korczak John E. Southard Joplin Judy Garland Julius Caesar Watts Karol Juliusz Weber Kartezjusz Katarzyna Miller Leo Christopher Loesje Louis L. Hay Magdalena Tulli Mandela Marcin Szczygielski Margaret Lee Runbeck Mark Manson Mark Twain Marvin Gaye Mary Robinson Max Ehrmann Melody Beattie Michael Yapko Michel de Montaigne Milan Kundera Milgram Mrożek Napoleon Hill Nathaniel Branden Neale Donald Walsch Noni Höfner Osborne Pablo Neruda Pema Chödrön Proust Ray Bradbury Redmoon Regina Brett Renata Arendt-Dziurdzikowska Robert D. Hare Rogers Rohn Rollo May Shannon L. Alder Sonia Choquette Stephen Hawking Stephen King Stuart Wilde Tammy Cravit Tao Porchon Lynch Theodore Rubin Thich Nhat Hanh Thomas Dewar Torsten Krol Voltaire Wiesław Myśliwski William Arthur Ward Winston Churchill ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski

Blog