dobry psycholog warszawa - profesjonalna pomoc psychologiczna
dobry psycholog warszawa - profesjonalna pomoc psychologiczna

Oferta pomocy psychologicznej


Dowiedz się więcej o dostępnych formach pomocy psychologicznej:


 • Wstępna konsultacja psychologiczna

  Konsultacja psychologiczna to pierwszy etap naszej współpracy, obejmujący 1 - 3 spotkań. Adresowana jest do osób dorosłych, aktualnie doświadczających trudności życiowych, wymagających pomocy psychologicznej. Z konsultacji mogą skorzystać osoby zainteresowane pomocą dla siebie lub dla swoich bliskich. Można ją porównać do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Konsultacja pozwoli wybrać właściwą formę pomocy psychologicznej, dopasowaną do Twojej sytuacji, potrzeb oraz oczekiwań. Umożliwia "oswojenie" sytuacji kontaktu z psychologiem, przedstawienie aktualnie przeżywanych problemów, ustalenie wstępnej diagnozy, a także sprawdzenie, czy właśnie ja jestem odpowiednim psychologiem do współpracy z Tobą.

  W trakcie wstępnych konsultacji omawiamy trudności, które skłoniły Cię do zgłoszeniu się do psychologa i wspólnie podejmujemy decyzję dotyczącą dalszego postępowania. Może nim być decyzja o podjęciu psychoterapii, korzystaniu z systematycznej pomocy psychologicznej, konieczność doprecyzowania diagnozy za pomocą kwestionariuszy i testów lub też wizyta u innego specjalisty. Czasami konsultacja, w czasie której przyjrzysz się swojej sytuacji życiowej i uczuciom z nowej perspektywy, będzie stanowić całkowicie wystarczającą pomoc. Konsultacja jest również wymagana przed wykonaniem badania testem osobowości.

  Konsultacja psychologiczna nie stanowi jeszcze psychoterapii, ale może być wstępem do niej. Jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę ze mną, podczas wstępnych konsultacji ustalimy obszary i cele pracy psychoterapeutycznej, przybliżony czas trwania terapii, a także kwestie formalne dotyczące częstotliwości sesji, sposobu ich odwoływania, płatności oraz formy zakończenia współpracy. Niekoniecznie musisz umawiać się na regularną, cotygodniową psychoterapię. Być może dobrym rozwiązaniem będą dla Ciebie doraźne konsultacje w razie potrzeby.

  Standardowy czas trwania konsultacji psychologicznej to 50 minut.

 • Diagnoza - testy psychologiczne

  Czasami do postawienia wstępnej diagnozy wystarcza szczegółowy wywiad psychologiczny przeprowadzony w trakcie rozmowy w gabinecie i obserwacja zachowania klienta/pacjenta. W niektórych przypadkach wymaga ona jednak zastosowania precyzyjnych narzędzi diagnostycznych: testów i kwestionariuszy psychologicznych, pozwalających lepiej zrozumieć funkcjonowanie i trudności osoby zgłaszającej się po pomoc. Czasami diagnostykę psychologiczną zaleca lekarz, aby bliżej poznać aktualny stan psychiczny swojego pacjenta.

  Badanie testem psychologicznym może zostać wykonane również na Twoje życzenie, jeśli interesuje Cię diagnoza funkcjonowania Twojej osobowości i lepsze poznanie samego siebie.

  Obecnie w Pracowni SALAMANDRA można wykonać badanie następującymi testami psychologicznymi:

  • Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości (MMPI-2)
   MMPI-2 to jeden z jeden z najczęściej używanych psychologicznych testów osobowości, stosowanych w diagnostyce klinicznej do oceny osobowości oraz zaburzeń psychicznych.

   Przed wykonaniem badania przeprowadzę z Tobą konsultację psychologiczną. Podczas badania otrzymasz arkusz z 567 stwierdzeniami dotyczącymi Twoich zachowań i przekonań, a następnie zostaniesz poproszony o określenie, jak dane stwierdzenie odnosi się do Twojej osoby (czy jest prawdziwe czy fałszywe lub czy nie potrafisz tego ocenić). Będę Ci towarzyszyć podczas całego badania, więc w każdej chwili możesz zapytać o dodatkowe wyjaśnienia, jeżeli któreś ze stwierdzeń nie będzie dla Ciebie jasne.

   MMPI- 2 bada wiele wymiarów osobowości ujętych w skale mierzące poziom hipochondrii (w tym poziom zaburzeń psychosomatycznych), depresji, histerii, zaburzeń psychopatycznych/socjopatycznych, utożsamiania się z tradycyjnymi rolami męskimi lub kobiecymi, paranoiczności, psychastenii, schizofrenii, zaburzeń maniakalnych, introwersji społecznej (wycofania, nieśmiałości) i inne.

   Badanie testem MMPI-2 obejmuje 3 spotkania:
   • wstępną konsultację psychologiczną (50 min)
   • wykonanie testu (od 2 - 3 godzin)
   • omówienie wyników i zaleceń (50 min) - podczas tego spotkania otrzymasz szczegółową pisemną interpretację swojego profilu osobowości i omówimy wyniki badania.


 • Doraźne konsultacje i porady

  Pomoc psychologiczna i poradnictwo to forma wsparcia adresowana do osób dorosłych, nie potrzebujących psychoterapii, natomiast przeżywających różnego typu tymczasowe i jasno określone trudności (kryzysy rozwojowe, trudności z przystosowaniem się do zmian życiowych, trudności w relacjach interpersonalnych). Skierowana jest również do osób zainteresowanych refleksją nad swoim funkcjonowaniem i rozwojem osobistym.

  Obejmuje od kilku do kilkunastu sesji odbywających się w razie potrzeby, bez konieczności umawiania się na cotygodniowe sesje. Głównym celem spotkań jest poprawa bieżącego funkcjonowania, samopoczucia i sytuacji osoby zgłaszającej się po pomoc. Pomoc psychologiczna umożliwia zidentyfikowanie problemu, określenie czynników podtrzymujących jego istnienie i znalezienie możliwości jego rozwiązania, a także bieżące wspieranie w realizowanych zmianach.

  Standardowy czas trwania sesji to 50 minut. Sesje odbywają się w razie potrzeby.

 • Terapia indywidualna

  Psychoterapia indywidualna jest formą pomocy psychologicznej i leczenia, umożliwiającą zidentyfikowanie i zmodyfikowanie mechanizmów psychologicznych, odpowiadających za pojawianie się różnego typu trudności o podłożu psychicznym. Obejmuje od kilkunastu do nawet kilkuset sesji (w zależności od charakteru i głębokości problemu) odbywających się zazwyczaj raz w tygodniu.

  Adresowana jest do osób dorosłych pragnących poznać źródła swoich życiowych trudności i dokonać konstruktywnych zmian w swoim funkcjonowaniu: w sposobie myślenia, przeżywania emocji i zachowaniach.

  Proces psychoterapii pomaga znaleźć przyczyny nadmiernego stresu, nerwowości, napięcia, lęku, przygnębienia, konfliktów interpersonalnych, niskiego poczucia własnej wartości, a także braku satysfakcji i radości z życia. Zalecana jest osobom borykającym się z objawami nerwicowymi i psychosomatycznymi, uzależnieniem lub współuzależnieniem, a także znajdującym się w kryzysowym momencie życia. Jej celem jest zmniejszenie nasilenia lub usunięcie objawów zaburzeń.

  Może być traktowana również jako droga rozwoju osobistego i wsparcie w poszukiwaniu lepszego zrozumienia siebie, równowagi życiowej i sensu.

  Standardowy czas trwania sesji to 50 minut. Sesje odbywają się co tydzień.

 • Terapia dla par

  Psychoterapia dla par to szczególny rodzaj pomocy psychologicznej, w którym uczestnikami spotkania z psychologiem są dwie osoby pozostające w bliskiej relacji (małżeństwa, związki nieformalne, związki osób tej samej płci). Adresowana jest do par przeżywających trudności w komunikacji, doświadczających aktualnego kryzysu (nadmierna zazdrość, zdrada, brak zaufania, ryzyko rozstania lub rozwodu) lub czujących, że oddalają się od siebie. Psychoterapia stwarza szansę na odbudowanie jakości związku, a także zrozumienie mechanizmów swojego funkcjonowania w relacji z partnerem/partnerką oraz wspólne odkrywanie konstruktywnych sposobów radzenia sobie z trudnościami.

  Standardowe sesje terapeutyczne dla pary trwają 90 minut i odbywają się raz w tygodniu lub co dwa tygodnie. W sesji uczestniczą obie osoby.

 • Warsztaty terapeutyczno-rozwojowe

  Warsztaty terapeutyczno-rozwojowe to propozycja dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym: pragnących lepiej poznać siebie, przepracować swoje trudności w wybranych obszarach oraz nabyć i przetrenować nowe umiejętności interpersonalne w bezpiecznych warunkach kameralnej grupy.

  Czas trwania warsztatu to 6-10 godzin. Możliwa jest również forma wyjazdowa. Godzina warsztatu - 200 zł. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby uzależniony jest od ilości uczestników (zazwyczaj od 6 do 12 osób).

  Tematyka warsztatów prowadzonych przez Pracownię Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA:

  • "Komunikacja to podstawa" - warsztat pozwalający poznać i poćwiczyć najważniejsze umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej
  • "Dlaczego nikt mnie nie słucha?" - warsztat, na którym można dokonać autodiagnozy osobistych trudności i zasobów w zakresie komunikacji interpersonalnej
  • "Emocje nie gryzą" - warsztat, na którym można oswoić własne emocje, nauczyć się je wyrażać i z nimi radzić
  • "Stres - wróg czy przyjaciel?" - warsztat na temat konstruktywnych metod radzenia sobie ze stresem połączony z blokiem relaksacyjnym
  • "Poczucie własnej wartości - jak się oceniasz, tak Cię piszą" - warsztat umożliwiający poznanie osobistych źródeł trudności w tym obszarze i zbudowanie adekwatnej samooceny
  • "Asertywność czyli co?" - warsztat, umożliwiający nabycie umiejętności asertywnego odmawiania i wyrażania oczekiwań
  • "O uzależnieniu i współuzależnieniu inaczej" - warsztat dla osób, których bliscy borykają się z problemem uzależnienia
  • "Być kobietą, być kobietą..." - warsztat dla kobiet, pragnących na nowo odkryć swoją kobiecość i zaprzyjaźnić się z nią
  • "Jak się kłócić z sensem" - warsztat dla par poświęcony komunikacji interpersonalnej w związku 


Jak umówić się na wizytę?

Pierwsza wizyta to konsultacja psychologiczna. Można się na nią umówić telefonicznie lub mailowo, a także przez wiadomość wysłaną na profilu Pracowni SALAMANDRA na portalu Facebook. W wiadomości opisz swoją aktualną sytuację i problem, na temat którego chcesz porozmawiać. Określ również odpowiadającą Ci formę płatności (szczegóły w cenniku niżej). Otrzymasz ode mnie odpowiedź e-mail z proponowanymi terminami spotkania. Dalszy kontakt w zależności od Twoich preferencji może się odbywać drogą e-mailową lub telefoniczną.

Po ustaleniu terminu spotkamy się w gabinecie. W trakcie pierwszego spotkania ustalimy terminy i częstotliwość kolejnych spotkań.

Sprawdź dostępne terminy w TERMINARZU ->

Adres gabinetu: ul. Baśniowa 3 lok. 10 (parter), Warszawa (Stara Ochota).
Sprawdź na mapie ->


Jak odwołać wizytę?

Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć na umówioną wizytę, możesz odwołać ją telefonicznie, przez wiadomość e-mail lub wiadomość wysłaną na profilu Pracowni SALAMANDRA na portalu Facebook. Wizyty można odwoływać najpóźniej do 24 godzin przed umówioną godziną spotkania.

Wizyta nieodwołana lub odwołana po tym terminie traktowana jest jako pełnopłatna. Płatność za nią należy uiścić przed następnym spotkaniem. Zastrzegam sobie możliwość zerwania współpracy z osobami, które regularnie (2 razy pod rząd) nie pojawiają się na sesjach, nie odwołując spotkania.

Jeśli chcesz odwołać wizytę, a dokonałeś już płatności przelewem internetowym lub przez Dotpay, pieniądze zostaną zwrócone na Twoje konto do 48 godzin. Możesz również zaznaczyć, że chcesz je przeznaczyć na wizytę umówioną w innym terminie.


Aktualny cennik i promocje

Zapoznaj się z cennikiem usług psychologicznych ->
oraz aktualnymi promocjami ->


Szukasz dobrego psychologa w Warszawie?
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA zaprasza osoby poszukujące profesjonalnej pomocy psychologicznej dla siebie i swoich bliskich, doświadczające trudności w sferze osobistej i emocjonalnej, a także w obszarze relacji interpersonalnych. Z profesjonalnej pomocy psychologicznej w formie psychoterapii indywidualnej warto skorzystać, jeśli przeżywasz trudne emocje i nie radzisz sobie z nimi, doświadczasz wahań nastroju, chcesz lepiej zrozumieć siebie i poznać źródło swoich trudności, krępuje Cię brak asertywności lub nieśmiałość, dokucza Ci stres i nadmierne napięcie, masz trudność w zbudowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi lub odczuwasz samotność. Terapia dla par jest przydatna, gdy w kontaktach z bliskimi osobami pojawiły się konflikty, oddalenie się lub nieporozumienia. Psycholog Warszawa będzie pomocny również wtedy, gdy znajdujesz się na życiowym zakręcie i przeżywasz kryzys, nie wiesz jak podjąć ważną decyzję, przeżywasz żałobę po stracie bliskiej osoby, a także jeśli Ty albo bliska Ci osoba borykacie się z problemem uzależnienia lub współuzależnienia. Możesz skorzystać też z pomocy psychologicznej on-line.
Dobry psycholog Warszawa zaprasza.


Obowiązek informacyjny wynikający z RODO - kliknij, aby dowiedzieć się więcej ->
Tematy

abcZdrowie adolescencja akceptacja aktualności Albert Ellis Aldous Huxley Alec Guinness altruizm Amelia Erhard Anais Nin Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Anthony Robbins Antoine de Saint-Exupéry artykuły asertywność Asimov autorytet Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Benjamin Button Bennewicz Bettelheim bezpieczeństwo błąd poznawczy Brian Patten Brian Tracy Budda buddyzm bycie sobą Camilla Läckberg Campbell Čapek Castaneda cel ciało cierpienie cierpliwość Clarissa Pinkola Estes cytaty Czabała czekanie Czubaszek Dalajlama David Lloyd George David Wallin de Mello decyzja depresja dezyderata dieta dobro dobry psycholog warszawa dojrzałość dojrzewanie Dolan dopalacze Dorota Hołówka Doug King dowcipy psychologiczne droga Durst działanie Dzień Kobiet dzień otwarty z dietetyką Edmund Burke egoizm Eichelberger Eleanor Roosevelt Elif Shafak Elizabeth Gilbert Elizabeth Kübler - Ross Emil Cioran Emma Goldman emocje empatia Epikur Eric Hoffer erotyzm Erskine Ewa Trzebińska Ferguson filmy Frank Herbert Frankl Freud Fromm Ghandi Goethe Gordon Allport grupa grupa dla uzależnionych H. Jackson Brown Harold Taylor Hellinger Hemingway Herbert Bayard Swope Hermann Hesse hierarchia wartości homofobia humor Janusz Korczak John E. Southard John Maxwell Joplin Jorge Bucay Judy Garland Julius Caesar Watts Jung Karol Juliusz Weber Kartezjusz Katarzyna Miller kobieta Kołakowski komunikacja konformizm Konfucjusz ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski Lao Tzu Leo Christopher lęk Loesje logika Louis L. Hay Magdalena Tulli Mandela manipulacja Marcin Szczygielski Margaret Lee Runbeck Mark Manson Mark Twain Marvin Gaye Mary Robinson marzenia maska matka Max Ehrmann mądrość mechanizmy obronne Melody Beattie Michael Yapko Michel de Montaigne Milan Kundera milczenie Milgram Milton H. Erickson miłość mistrz Yoda modlitwa motywacja Mrożek nadzieja Nancy McWilliams Napoleon Hill Nathaniel Branden nawyki Neale Donald Walsch nienawiść nieświadomość niezależność Noni Höfner oddech odpowiedzialność odwaga Ole Nydahl optymizm Osborne osobowość otwartość Pablo Neruda pasja Pema Chödrön perfekcjonizm Perls poczucie wartości porada na poniedziałek porady online posłuszeństwo pośpiech pożegnanie praca Pratchett prawa człowieka pregoreksja Proust przemoc przeszłość przyjaźń przypowieść przyszłość psycholog Kraków psycholog warszawa psychologia społeczna psychopatia psychoterapia Kraków psychoterapia warszawa pytania pytania kartezjańskie racjonalność radość Ray Bradbury Redmoon refleksja Regina Brett relacja terapeutyczna relacje relaks religia Renata Arendt-Dziurdzikowska Robert D. Hare Rogers Rohn Rollo May rozwój równowaga Ryszard Kapuściński samotność Santorski sen sens Shannon L. Alder siła smutek Sonia Choquette spokój spotkanie Stephen Hawking Stephen King stres Stuart Wilde subkultura sukces superwizja szczęście Szymborska śmierć świadomość święta talent Tammy Cravit Tao Porchon Lynch teraz Theodore Rubin Thich Nhat Hanh Thomas Dewar tolerancja Tołstoj Torsten Krol tożsamość trzyczęściowy garnitur twórczość uważność uzależnienia Voltaire w mediach wartości wewnętrzne dziecko wiedza wierność wiersz Wiesław Myśliwski William Arthur Ward Winston Churchill wolność wsparcie wybaczenie wybór wytrwałość Yalom zachwyt zaufanie zdrowie psychiczne zdrowy egoizm zdrowy styl życia zdumienie Ziemia Zimbardo zło złość zmiana zrozumienie związek życie życzenia życzliwość

Inspiracje

Pratchett Yalom Milton H. Erickson Frankl Kołakowski Lao Tzu Perls Ryszard Kapuściński Szymborska Camilla Läckberg Clarissa Pinkola Estes Dalajlama Edmund Burke Eichelberger Epikur Ewa Trzebińska Fromm Hermann Hesse John Maxwell Jung Konfucjusz Nancy McWilliams Santorski Tołstoj Zimbardo de Mello Čapek Albert Ellis Aldous Huxley Alec Guinness Amelia Erhard Anais Nin Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Anthony Robbins Antoine de Saint-Exupéry Asimov Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Benjamin Button Bennewicz Bettelheim Brian Patten Brian Tracy Budda Campbell Castaneda Czabała Czubaszek David Lloyd George David Wallin Dolan Dorota Hołówka Doug King Durst Eleanor Roosevelt Elif Shafak Elizabeth Gilbert Elizabeth Kübler - Ross Emil Cioran Emma Goldman Eric Hoffer Erskine Ferguson Frank Herbert Freud Ghandi Goethe H. Jackson Brown Harold Taylor Hellinger Hemingway Herbert Bayard Swope Janusz Korczak John E. Southard Joplin Judy Garland Julius Caesar Watts Karol Juliusz Weber Kartezjusz Katarzyna Miller Leo Christopher Loesje Louis L. Hay Magdalena Tulli Mandela Marcin Szczygielski Margaret Lee Runbeck Mark Manson Mark Twain Marvin Gaye Mary Robinson Max Ehrmann Melody Beattie Michael Yapko Michel de Montaigne Milan Kundera Milgram Mrożek Napoleon Hill Nathaniel Branden Neale Donald Walsch Noni Höfner Osborne Pablo Neruda Pema Chödrön Proust Ray Bradbury Redmoon Regina Brett Renata Arendt-Dziurdzikowska Robert D. Hare Rogers Rohn Rollo May Shannon L. Alder Sonia Choquette Stephen Hawking Stephen King Stuart Wilde Tammy Cravit Tao Porchon Lynch Theodore Rubin Thich Nhat Hanh Thomas Dewar Torsten Krol Voltaire Wiesław Myśliwski William Arthur Ward Winston Churchill ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski

Blog