dobry psycholog warszawa - profesjonalna pomoc psychologiczna

Oferta pomocy psychologicznej


Dowiedz się więcej o dostępnych formach pomocy psychologicznej:


  • Wstępna konsultacja psychologiczna

    Konsultacja psychologiczna to pierwszy etap naszej współpracy, obejmujący 1 - 3 spotkań. Adresowana jest do osób dorosłych, aktualnie doświadczających trudności życiowych, wymagających pomocy psychologicznej. Z konsultacji mogą skorzystać osoby zainteresowane pomocą dla siebie lub dla swoich bliskich. Można ją porównać do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Konsultacja pozwoli wybrać właściwą formę pomocy psychologicznej, dopasowaną do Twojej sytuacji, potrzeb oraz oczekiwań. Umożliwia "oswojenie" sytuacji kontaktu z psychologiem, przedstawienie aktualnie przeżywanych problemów, ustalenie wstępnej diagnozy, a także sprawdzenie, czy właśnie ja jestem odpowiednim psychologiem do współpracy z Tobą.

    W trakcie wstępnych konsultacji omawiamy trudności, które skłoniły Cię do zgłoszeniu się do psychologa i wspólnie podejmujemy decyzję dotyczącą dalszego postępowania. Może nim być decyzja o podjęciu psychoterapii, korzystaniu z systematycznej pomocy psychologicznej, konieczność doprecyzowania diagnozy za pomocą kwestionariuszy i testów lub też wizyta u innego specjalisty. Czasami konsultacja, w czasie której przyjrzysz się swojej sytuacji życiowej i uczuciom z nowej perspektywy, będzie stanowić całkowicie wystarczającą pomoc. Konsultacja jest również wymagana przed wykonaniem badania testem osobowości.

    Konsultacja psychologiczna nie stanowi jeszcze psychoterapii, ale może być wstępem do niej. Jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę ze mną, podczas wstępnych konsultacji ustalimy obszary i cele pracy psychoterapeutycznej, przybliżony czas trwania terapii, a także kwestie formalne dotyczące częstotliwości sesji, sposobu ich odwoływania, płatności oraz formy zakończenia współpracy. Niekoniecznie musisz umawiać się na regularną, cotygodniową psychoterapię. Być może dobrym rozwiązaniem będą dla Ciebie doraźne konsultacje w razie potrzeby.

    Standardowy czas trwania konsultacji psychologicznej to 50 minut.

  • Doraźne konsultacje i porady

    Pomoc psychologiczna i poradnictwo to forma wsparcia adresowana do osób dorosłych, nie potrzebujących psychoterapii, natomiast przeżywających różnego typu tymczasowe i jasno określone trudności (kryzysy rozwojowe, trudności z przystosowaniem się do zmian życiowych, trudności w relacjach interpersonalnych). Skierowana jest również do osób zainteresowanych refleksją nad swoim funkcjonowaniem i rozwojem osobistym.

    Obejmuje od kilku do kilkunastu sesji odbywających się w razie potrzeby, bez konieczności umawiania się na cotygodniowe sesje. Głównym celem spotkań jest poprawa bieżącego funkcjonowania, samopoczucia i sytuacji osoby zgłaszającej się po pomoc. Pomoc psychologiczna umożliwia zidentyfikowanie problemu, określenie czynników podtrzymujących jego istnienie i znalezienie możliwości jego rozwiązania, a także bieżące wspieranie w realizowanych zmianach.

    Standardowy czas trwania sesji to 50 minut. Sesje odbywają się w razie potrzeby.

  • Terapia indywidualna

    Psychoterapia indywidualna jest formą pomocy psychologicznej i leczenia, umożliwiającą zidentyfikowanie i zmodyfikowanie mechanizmów psychologicznych, odpowiadających za pojawianie się różnego typu trudności o podłożu psychicznym. Obejmuje od kilkunastu do nawet kilkuset sesji (w zależności od charakteru i głębokości problemu) odbywających się zazwyczaj raz w tygodniu.

    Adresowana jest do osób dorosłych pragnących poznać źródła swoich życiowych trudności i dokonać konstruktywnych zmian w swoim funkcjonowaniu: w sposobie myślenia, przeżywania emocji i zachowaniach.

    Proces psychoterapii pomaga znaleźć przyczyny nadmiernego stresu, nerwowości, napięcia, lęku, przygnębienia, konfliktów interpersonalnych, niskiego poczucia własnej wartości, a także braku satysfakcji i radości z życia. Zalecana jest osobom borykającym się z objawami nerwicowymi i psychosomatycznymi, uzależnieniem lub współuzależnieniem, a także znajdującym się w kryzysowym momencie życia. Jej celem jest zmniejszenie nasilenia lub usunięcie objawów zaburzeń.

    Może być traktowana również jako droga rozwoju osobistego i wsparcie w poszukiwaniu lepszego zrozumienia siebie, równowagi życiowej i sensu.

    Standardowy czas trwania sesji to 50 minut. Sesje odbywają się co tydzień

  • Warsztaty terapeutyczno-rozwojowe

    Warsztaty terapeutyczno-rozwojowe to propozycja dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym: pragnących lepiej poznać siebie, przepracować swoje trudności w wybranych obszarach oraz nabyć i przetrenować nowe umiejętności interpersonalne w bezpiecznych warunkach kameralnej grupy.

    Czas trwania warsztatu to 6-10 godzin. Możliwa jest również forma wyjazdowa. Godzina warsztatu - 200 zł. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby uzależniony jest od ilości uczestników (zazwyczaj od 6 do 12 osób).

    Tematyka warsztatów prowadzonych przez Pracownię Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA:

    • "Komunikacja to podstawa" - warsztat pozwalający poznać i poćwiczyć najważniejsze umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej
    • "Dlaczego nikt mnie nie słucha?" - warsztat, na którym można dokonać autodiagnozy osobistych trudności i zasobów w zakresie komunikacji interpersonalnej
    • "Emocje nie gryzą" - warsztat, na którym można oswoić własne emocje, nauczyć się je wyrażać i z nimi radzić
    • "Stres - wróg czy przyjaciel?" - warsztat na temat konstruktywnych metod radzenia sobie ze stresem połączony z blokiem relaksacyjnym
    • "Poczucie własnej wartości - jak się oceniasz, tak Cię piszą" - warsztat umożliwiający poznanie osobistych źródeł trudności w tym obszarze i zbudowanie adekwatnej samooceny
    • "Asertywność czyli co?" - warsztat, umożliwiający nabycie umiejętności asertywnego odmawiania i wyrażania oczekiwań
    • "O uzależnieniu i współuzależnieniu inaczej" - warsztat dla osób, których bliscy borykają się z problemem uzależnienia
    • "Być kobietą, być kobietą..." - warsztat dla kobiet, pragnących na nowo odkryć swoją kobiecość i zaprzyjaźnić się z nią
    • "Jak się kłócić z sensem" - warsztat dla par poświęcony komunikacji interpersonalnej w związku 


Jak umówić się na wizytę?

Pierwsza wizyta to konsultacja psychologiczna. Można się na nią umówić telefonicznie lub mailowo, a także przez wiadomość wysłaną na profilu Pracowni SALAMANDRA na portalu Facebook. W wiadomości opisz swoją aktualną sytuację i problem, na temat którego chcesz porozmawiać. Określ również odpowiadającą Ci formę płatności (szczegóły w cenniku niżej). Otrzymasz ode mnie odpowiedź e-mail z proponowanymi terminami spotkania. Dalszy kontakt w zależności od Twoich preferencji może się odbywać drogą e-mailową lub telefoniczną.

Po ustaleniu terminu spotkamy się w gabinecie. W trakcie pierwszego spotkania ustalimy terminy i częstotliwość kolejnych spotkań.

Sprawdź dostępne terminy w TERMINARZU ->

Adres gabinetu: ul. Żurawia 47 lok 320, Warszawa Śródmieście
Sprawdź na mapie ->


Jak odwołać wizytę?

Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć na umówioną wizytę, możesz odwołać ją telefonicznie, przez wiadomość e-mail lub wiadomość wysłaną na profilu Pracowni SALAMANDRA na portalu Facebook. Wizyty można odwoływać najpóźniej do 24 godzin przed umówioną godziną spotkania.

Wizyta nieodwołana lub odwołana po tym terminie traktowana jest jako pełnopłatna. Płatność za nią należy uiścić przed następnym spotkaniem. Zastrzegam sobie możliwość zerwania współpracy z osobami, które regularnie (2 razy pod rząd) nie pojawiają się na sesjach, nie odwołując spotkania.

Jeśli chcesz odwołać wizytę, a dokonałeś już płatności przelewem internetowym lub przez Dotpay, pieniądze zostaną zwrócone na Twoje konto do 48 godzin. Możesz również zaznaczyć, że chcesz je przeznaczyć na wizytę umówioną w innym terminie.


Aktualny cennik i promocje

Zapoznaj się z cennikiem usług psychologicznych ->
oraz aktualnymi promocjami ->


Szukasz dobrego psychologa w Warszawie?
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA zaprasza osoby poszukujące profesjonalnej pomocy psychologicznej dla siebie i swoich bliskich, doświadczające trudności w sferze osobistej i emocjonalnej, a także w obszarze relacji interpersonalnych. Z profesjonalnej pomocy psychologicznej w formie psychoterapii indywidualnej warto skorzystać, jeśli przeżywasz trudne emocje i nie radzisz sobie z nimi, doświadczasz wahań nastroju, chcesz lepiej zrozumieć siebie i poznać źródło swoich trudności, krępuje Cię brak asertywności lub nieśmiałość, dokucza Ci stres i nadmierne napięcie, masz trudność w zbudowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi lub odczuwasz samotność. Terapia dla par jest przydatna, gdy w kontaktach z bliskimi osobami pojawiły się konflikty, oddalenie się lub nieporozumienia. Psycholog Warszawa będzie pomocny również wtedy, gdy znajdujesz się na życiowym zakręcie i przeżywasz kryzys, nie wiesz jak podjąć ważną decyzję, przeżywasz żałobę po stracie bliskiej osoby, a także jeśli Ty albo bliska Ci osoba borykacie się z problemem uzależnienia lub współuzależnienia. Możesz skorzystać też z pomocy psychologicznej on-line.
Dobry psycholog Warszawa zaprasza.







dobry psycholog warszawa - profesjonalna pomoc psychologiczna

Znajdź na blogu


Tematy

Aaron Beck abcZdrowie adolescencja akceptacja aktualności Albert Ellis Aldous Huxley Alec Guinness alkoholizm altruizm Amelia Erhard Anais Nin Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Anthony Robbins Antoine de Saint-Exupéry Aronson artykuły asertywność Asimov autorytet Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Benjamin Button Bennewicz Bettelheim bezpieczeństwo błąd poznawczy borderline Brian Patten Brian Tracy Budda buddyzm bycie sobą Camilla Läckberg Campbell Čapek Castaneda cel ciało cierpienie cierpliwość Clarissa Pinkola Estes cytaty Czabała czekanie Czubaszek ćwiczenie Dalajlama dar David Lloyd George David Wallin de Mello decyzja depresja dezyderata diagnoza dieta dobro dobry psycholog warszawa dojrzałość dojrzewanie Dolan dopalacze Dorota Hołówka Doug King dowcipy psychologiczne droga Durst działanie dzieci Dzień Kobiet dzień otwarty z dietetyką Edmund Burke egoizm Eichelberger Eleanor Roosevelt Elif Shafak Elizabeth Gilbert Elizabeth Kübler - Ross Emil Cioran Emma Goldman emocje empatia Epikur Eric Hoffer erotyzm Erskine etyka Ewa Trzebińska Ferguson filmy Frank Herbert Frankl Freud Fromm Ghandi głód Goethe Gordon Allport grupa grupa dla uzależnionych H. Jackson Brown HALT Harold Taylor Hellinger Hemingway Herbert Bayard Swope Hermann Hesse hierarchia wartości homofobia humor introwersja James Morrison Jane Marczewski Janusz Korczak John E. Southard John Maxwell Joplin Jorge Bucay Judy Garland Julius Caesar Watts Jung Karol Juliusz Weber Kartezjusz Katarzyna Miller kobieta Kołakowski komunikacja kon konformizm Konfucjusz kontrola ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski Lao Tzu Leo Christopher lęk Loesje logika Louis L. Hay Magdalena Tulli Mandela manipulacja Marcin Szczygielski Marek Aureliusz Margaret Lee Runbeck Mark Manson Mark Twain Marvin Gaye Mary Robinson marzenia maska matka Max Ehrmann mądrość mechanizmy obronne Melody Beattie mężczyzna Michael Yapko Michel de Montaigne Milan Kundera milczenie Milgram Milton H. Erickson miłość mistrz Yoda modlitwa motywacja mózg Mrożek myśli nadzieja Nancy McWilliams Napoleon Hill Nathaniel Branden nawyki Neale Donald Walsch neurofizjologia neuroprzekaźniki nienawiść nieświadomość niezależność Noni Höfner obojętność oddech odpowiedzialność odwaga Ole Nydahl optymizm Osborne osobowość otwartość Pablo Neruda pandemia COVID-19 pasja Pema Chödrön perfekcjonizm Perls poczucie wartości poczucie winy porada na poniedziałek porady online posłuszeństwo pośpiech potrzeby pożegnanie praca Pratchett prawa człowieka pregoreksja problem Proust przemoc przeszłość przyjaźń przypowieść przyszłość psycholog Kraków psycholog warszawa psychologia społeczna psychopatia psychoterapia Kraków psychoterapia warszawa pytania pytania kartezjańskie racjonalność radość Ray Bradbury recenzja Redmoon refleksja Regina Brett Reinhold Niebuhr relacja terapeutyczna relacje relaks religia Renata Arendt-Dziurdzikowska Robert D. Hare rodzeństwo rodzice Rogers Rohn Rollo May rozwiązanie rozwój równość równowaga Ryszard Kapuściński rytuały samotność Santorski sen sens Shannon L. Alder siła Skinner smutek Sonia Choquette spokój spotkanie Stephen Hawking Stephen King Stephen Porges stres Stuart Wilde subkultura sukces superwizja szacunek szczęście Szymborska śmierć świadomość święta Tadeusz Różewicz talent Tammy Cravit Tao Porchon Lynch teraz Theodore Rubin Thich Nhat Hanh Thomas Dewar tolerancja Tołstoj Torsten Krol tożsamość trzyczęściowy garnitur twórczość uważność uzależnienia Voltaire VUCA w mediach wartości wewnętrzne dziecko wiedza wierność wiersz Wiesław Myśliwski William Arthur Ward Winston Churchill wolność wsparcie wybaczenie wybór wytrwałość Yalom zaburzenia psychiczne zachwyt zaufanie zdrowie psychiczne zdrowy egoizm zdrowy styl życia zdumienie Ziemia Zimbardo zło złość zmiana zrozumienie związek życie życzenia życzliwość

Inspiracje

Pratchett Yalom Milton H. Erickson Frankl Szymborska Jung Kołakowski Lao Tzu Perls Ryszard Kapuściński Albert Ellis Camilla Läckberg Clarissa Pinkola Estes Dalajlama Edmund Burke Eichelberger Epikur Ewa Trzebińska Fromm Hermann Hesse John Maxwell Konfucjusz Mandela Nancy McWilliams Santorski Tołstoj Zimbardo de Mello Čapek Aldous Huxley Alec Guinness Amelia Erhard Anais Nin Andre Gide Andrew Matthews Ann Landers Anthony Robbins Antoine de Saint-Exupéry Asimov Bartosz Zalewski Beata Pawlikowska Benjamin Button Bennewicz Bettelheim Brian Patten Brian Tracy Budda Campbell Castaneda Czabała Czubaszek David Lloyd George David Wallin Dolan Dorota Hołówka Doug King Durst Eleanor Roosevelt Elif Shafak Elizabeth Gilbert Elizabeth Kübler - Ross Emil Cioran Emma Goldman Eric Hoffer Erskine Ferguson Frank Herbert Freud Ghandi Goethe H. Jackson Brown Harold Taylor Hellinger Hemingway Herbert Bayard Swope Janusz Korczak John E. Southard Joplin Judy Garland Julius Caesar Watts Karol Juliusz Weber Kartezjusz Katarzyna Miller Leo Christopher Loesje Louis L. Hay Magdalena Tulli Marcin Szczygielski Margaret Lee Runbeck Mark Twain Marvin Gaye Mary Robinson Max Ehrmann Melody Beattie Michel de Montaigne Milan Kundera Milgram Mrożek Napoleon Hill Nathaniel Branden Neale Donald Walsch Osborne Pablo Neruda Proust Ray Bradbury Redmoon Regina Brett Renata Arendt-Dziurdzikowska Robert D. Hare Rogers Rohn Rollo May Shannon L. Alder Sonia Choquette Stephen Hawking Stuart Wilde Tammy Cravit Tao Porchon Lynch Theodore Rubin Thich Nhat Hanh Thomas Dewar Torsten Krol Voltaire Wiesław Myśliwski William Arthur Ward Winston Churchill ks. Jan Kaczkowski ks. Jan Twardowski

Blog