Czy praca zdalna ma inny wpływ na kobiety niż na mężczyzn? Jak tworzyć równościowe miejsce pracy w warunkach pracy zdalnej? Jakie są oczekiwania wobec kobiet i mężczyzn w kontekście pracy zdalnej? Jaki jest wpływ pracy zdalnej na ich psychikę? Jak radzić sobie z kosztami emocjonalnymi pracy zdalnej?
Odpowiedzi na te i inne ważne pytania dostarczyło bezpłatne, otwarte webinarium „Praca zdalna a płeć - czy homeoffice jest równościowy i jakie ma konsekwencje dla kobiet i mężczyzn?”, które odbyło się w środę 31 marca o godz. 12:00. Eksperci omówili temat w oparciu o doświadczenia projektu Pracodawców RP „Praca zdalna 2.0” - największego przeprowadzonego dotychczas w naszym kraju badania na temat pracy zdalnej w warunkach pandemii.
Zaproszeni eksperci:
- Agnieszka Kłos-Siddiqui - Prezes Zarządu Provident Polska S. A., członek Rady Pracodawców RP, przewodnicząca platformy 'Kierunek - Kobieta Biznesu'
- Agnieszka Fal-Dutra Santos - Dyrektorka programów w Global Network of Women Peacebuilders
- Elżbieta Grabarczyk - psycholog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i mediatorka
Moderatorem webinaru była Agata Swornowska, założycielka i CEO agencji Grupa ArteMis
Rozmowa dotyczyła dwóch podstawowych kwestii:
- Analizy zagadnienia, czy praca zdalna inaczej wpływa na kobiety niż na mężczyzn?
- Uwarunkowań, które pracodawcy powinni wuwzględnić przy podejmowaniu decyzji o kontynuacji pracy zdalnej, tak, by po pandemii COVID-19 tworzyć równościowe miejsce pracy w warunkach pracy zdalnej.
Zapraszam serdecznie do obejrzenia całego materiału:
Środowe webinarium stanowi jedną z części cyklu wydarzeń poświęconych rekomendacjom projektu „Praca zdalna 2.0".
|
Uwielbiam pracować zdalnie :D
OdpowiedzUsuń